zaměření akce  typ akce  region  pořádající organizace
 
 
 
datum
 od data: 1.3.2024
1. 3. 2024 pátek - svátek má Bedřich

pondělí 18. března 2024 14:00 - 18:00 - Praha 

[Životní prostředí,vzdělávání] Konference a semináře
Osobní zážitek nic nenahradí.
Zhlédli jste video "Jak založit lesní školku"? Máte už načteno nebo naposloucháno spoustu další inspirace a potřebujete to vidět na vlastní oči? Nebo inspiraci naopak hledáte? Kouzlo se velmi často skrývá v detailu. A zároveň ne vše, co se vám líbí, lze použít u vás ve školce. S tím se pojí otázka “Proč to děláte zrovna tak a ne jinak”. Tu můžete položit jak lektorce, tak sami sobě, když uvidíte jiné řešení. Zveme vás ke zkušeným, kteří mají mnohaletou praktickou zkušenost s celoročním pobytem venku s předškolními dětmi.
místo: LMŠ Jaata v Praze, v ulici K Brnkám (cca 300 m od hlavní cesty po levé ruce) v Dolních Chabrech
pořádají:  Škola lesem, pobočný spolek ALMŠ
kontakt:

Zuzana Knap zuzana.knap@lesnims.cz 

pondělí 18. března 2024 17:30 - Praha 

[Životní prostředí,Volný čas,Vzdělávání] Přednášky a diskuse
Přednáška z Jarního cyklu přednášek z geologických věd, kterou pořádá Mineralogická sekce Národního muzea.
místo: Národní muzeum, Václavské náměstí, Historická budova Národního muzea, přednáškový sál č. 102 Praha 1.
pořádají:  Národní muzeum
kontakt:

Lukáš Zahradníček lukas_zahradnicek@nm.cz  Tel: 224 497 111

pondělí 18. března 2024 18:00 - 22:00 - Praha 

[Životní prostředí,Ostatní,Volný čas] Ostatní,Dílny a workshopy
V rámci tohoto workshopu nahlédnete do úplných základů tradičního truhlářského řemesla. Po většinu času se obejdeme bez hlučných elektrických strojů a vystačíme si s pilkou, dlátem a možná občas hoblíkem.
místo: DOK16, Hořejší nábřeží, 15000 Praha, Česko
pořádají:  DOK16
kontakt:

úterý 19. března 2024 17:45 - 19:45 - Praha 

[Životní prostředí] Přednášky a diskuse
Všechny příznivce hub a houbaření srdečně zveme na přednášku z jarního cyklu přednášek České mykologické společnosti.
místo: Belgická 29, učebna č. 9 ve druhém poschodí, Praha Střední škola obchodní.
pořádají:  Česká mykologická společnost
kontakt:

středa 20. března 2024 18:00 - --vyber-- 

[Lidská a občanská práva] Přednášky a diskuse
Projekce dokumentárního filmu režiséra Davida Ondříčka AUM o první návštěvě Jeho Svatosti 14. dalajlamy v Praze v únoru 1990 + beseda s Alexandrem Neumanem, tehdejším tajemníkem prezidenta Václava Havla.
místo: Stará Aréna, Ostrava, 28. října 3
pořádají:  MOST ProTibet, o.p.s.
kontakt:

Petr Ďásek petr@protibet.cz  Tel: +420603730272

čtvrtek 21. března 2024 15:00 - Praha 

[Životní prostředí,Ostatní,Volný čas] Přednášky a diskuse,Ostatní,Tábory, výlety a pobytové akce,Dílny a workshopy
Za divočinou nemusíme pryč z města! Zažijeme ji v zookoutku Malá Chuchle. Nahlédneme do doupat a nor zdejších obyvatel a dozvíme se něco víc o jejich životě ve městě. Svůj domov zde má na 30 druhů živočichů včetně daňků, divočáků, sov, ale i rysa ostrovida. Lesy hl. m. Prahy zde pečují o živočichy, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody. Zookoutek je totiž nedílnou součástí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Je jedním z mála možných útočišť v hlavním městě, kde handicapovaná zvířata nacházejí náhradní domov.

Program je určen pro děti od 8 do 18 let bez doprovodu. Sraz je v 15.00 v CAMPu.

místo: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, 128 00 Praha 2. Praha 2.
pořádají:  CAMP - Centrum architektury a městského plánování
kontakt:

čtvrtek 21. března 2024 17:30 - 19:30 - Praha 

[Životní prostředí,Vzdělávání] Přednášky a diskuse,Ostatní
Příroda Madagaskaru je po všech stránkách jedinečná. Přednáška je zaměřená na flóru severozápadu ostrova, kam mířila expedice, které se zúčastnili i tři pracovníci BZ HMP.

Seznamuje především s unikátní květenou Národního parku Namoroka, rozkládajícího se na 222 km2, bohatého na širokou škálu ekosystémů zahrnující vápencové škrapy zvané tsingy, savany, suché, opadavé lesy a poměrně četná jezírka. Roste zde na 220 druhů rostlin, z nichž je více než 100 taxonů endemických pro Madagaskar a je typovou lokalitou vzácného Pachypodium ambogense. Další cesta vedla do okolí města Mandritsara s výskytem dalšího druhu chráněného úmluvou Cites v kategorii I, Pachypodium baronii a do pobřežních savan, kde roste kromě Euphorbia guillauminiana mnoho dalších endemických rostlin.
místo: Botanická zahrada, Trojská 800/196 Praha 7, 17100, Vinotéka sv. Kláry Praha 2.
pořádají: 
kontakt:

čtvrtek 21. března 2024 18:00 - 20:00 - Praha 

[Životní prostředí,Volný čas] Ostatní,Dílny a workshopy
Jednou z úžasných vlastností ovčí vlny je možnost tvarovat ji plstěním. Vyzkoušíme si, jak na metodu suchého plstění pomocí jehly, kterou můžete stvořit téměř cokoliv. Přijďte se naučit základy této techniky, užít si její relaxační efekt a rozproudit vaši kreativitu.
místo: SEV Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař, Pracovna.
pořádají:  Sdružení SRAZ, z.s.
kontakt:

čtvrtek 21. března 2024 18:00 - Moravskoslezský kraj 

[Lidská a občanská práva] Přednášky a diskuse
Beseda s Alexandrem Neumanem, autorem nového překladu kompletního cyklu nauk Bardo Thedol, na západě ne úplně přesně prezentovaného jako Tibetská kniha mrtvých.
místo: Fiducia, Ostrava, Nádražní 30
pořádají:  MOST ProTibet, o.p.s.
kontakt:

Petr Ďásek petr@protibet.cz  Tel: +420603730272

pátek 22. března 2024 09:00 - 16:00 - Internet 

[vzdělávání] Online akce, webináře
Školka stojí na vizi a na tom, zda najde správné lidi na její uskutečnění. Jak přenést ideály na zem? Školní vzdělávací program by měl být obrazem toho, jak si školka přeje pracovat.

Kurikulum, integrované bloky, pedagogické přípravy a evaluační systém – co to je? Nejsou to jen zbytečné formality pro inspekci? Když jsme lesní klub, neobejdeme se bez toho? Možná máte tyto otázky, možná se chystáte na revizi školního vzdělávacího programu (ŠVP), protože se vám změnila podstatná část týmu a starý ŠVP je výtvorem někoho, kdo už ve školce dávno není a vy chcete pracovat jinak.

Seminář je určen všem, kdo si přejí, aby byla jejich žitá zkušenost v souladu s jejich klíčovými dokumenty. Na webináři se budeme věnovat nejen formulování cílů a anylýze, ale podíváme si také na to, jak vyhodnocovat naplňování ŠVP. Probereme řízené činnosti a volnou hru.

Webinář je praktickým průvodcem tvorbou nebo revizí dokumentu, který vystihuje vaši lesní školku – vaši práci s dětmi, týmem, místem. Je zaměřený na tvorbu pedagogické koncepce a následně školního vzdělávacího programu (ŠVP) a jejich využití v každodenním životě školky.

Webinář nabízí pomoc těm, kdo by to chtěli udělat lépe, ale trochu neví, z kterého konce začít. Častou "dětskou nemocí" školních vzdělávacích konceptů bývá to, že dokument psalo postupně několik osob, každý přidal něco za použití systému "copy paste", tudíž výsledkem je slepenec ideálů bez návaznosti na současné hodnoty organizace nebo evaluační systém.

ŠVP nemusí být jen otravná formalita. Abyste mohli napsat dobrý ŠVP, potřebujete nejdříve pochopit systém kurikulárních dokumentů. Ukážeme vám, že evaluace není sprosté slovo, ale pojem, který označuje proces vyhodnocování a sebehodnocení. Naučíme vás ještě několik dalších cizích slov a pojmů i to, jak si je osvojit ke svému užitku. Ukážeme vám provázanost se Standardy kvality a to, jak vám může být tento dokument ku pomoci. Z webináře byste si měli odnést strukturu vlastního ŠVP a jistotu, že ho dokážete naplnit smysluplným obsahem vyjadřujícím ducha vaší lesní školky.
místo: zoom
pořádají:  Škola lesem, pobočný spolek ALMŠ
kontakt:

Zuzana Knap zuzana.knap@lesnims.cz 

sobota 23. března 2024 09:00 - neděle 24. března 2024 17:00 - Praha 

[Životní prostředí,Ostatní,Volný čas] Ostatní,Tábory, výlety a pobytové akce
Pátráte po vhodném programu pro děti na víkend? Na již tradiční příměstské kempy v CAMPu navazuje tvořivý víkend, který bude naplněn, jak jinak, než architekturou a tématy spojenými s městem Prahou. Tentokrát se budeme věnovat veřejné dopravě, interiéru metra, orientačnímu systému a možnému komfortu ve veřejném prostoru. Budeme pracovat ve 2D i ve 3D v Bílém sále v CAMPu, ale vyrazíme i na obhlídky do terénu. Ukážeme si něco z historie a přidáme nápady pro budoucnost.

Pokud si vaše dítě přeje řezačku na polystyren, v pokojíku se tajně snaží hasit vápno a vy máte otevřený účet v papírnictví, pak je to ideální adept na náš víkend! Své dítě, prosíme, přihlaste po společném rozhovoru o náplni programu. Chceme, aby se zúčastnily děti, které mají o téma zájem a s chutí se s námi pustí do práce.

Víkend v CAMPu povedou tři zkušené lektorky: kunsthistorička Jana Kostelecká, ilustrátorka Silvie Luběnová a architektka Klára Melounová.

Program je určen pro děti od 10 do 15 let bez doprovodu. Kapacita je 15 dětí. Víkendový příměstský tábor stojí 1400 Kč. V ceně je lektorské vedení, materiál a prostory v CAMPu. Je možné uplatnit slevu 25% pro sourozence.

Po rezervaci vám pošleme k podpisu závaznou přihlášku a pokyny k platbě. Podmínkou pro rezervaci místa a potvrzení účasti vašeho dítěte, je podepsaná přihláška a úhrada zápisného. V případě dotazů nás kontaktujte na: edu@ipr.praha.eu.
místo: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, 128 00 Praha 2, sraz pod neonem CAMP. Praha 2.
pořádají:  CAMP - Centrum architektury a městského plánování
kontakt:

sobota 23. března 2024 11:00 - 15:30 - Praha 

[Životní prostředí,Volný čas,Vzdělávání] Ostatní,Festivaly a slavnosti
Slavnostní zahájení nové sezóny s celodenním programem a vzácnými hosty.
místo: U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7 Praha 7.
pořádají:  Zoologická zahrada hl. m. Prahy
kontakt:

pr@zoopraha.cz   Tel: +420 296 112 230

sobota 23. března 2024 14:00 - 15:30 - Praha 

[Životní prostředí] Ostatní,Tábory, výlety a pobytové akce
Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte na sobotní prohlídku. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, našich hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.


místo: SEV Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař, infocentrum.
pořádají:  Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy hl.m. Prahy
kontakt:

info@toulcuvdvur.cz 

sobota 23. března 2024 20:15 - 21:30 - Praha 

[Životní prostředí] Ostatní,Tábory, výlety a pobytové akce
Temná prohlídka Toulcova dvora se koná u příležitosti HODINY ZEMĚ 2024. Sejdeme se ve 20:15 na Infocentru Toulcova dvora. Ve 20:30 zhasínáme a vyrážíme. Podíváme se do středověkého sklepení a poslechneme si zvuky v setmělém mokřadu a třešňového sadu. Baterky si nechte doma.


místo: SEV Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 - Hostivař, infocentrum.
pořádají:  Toulcův dvůr - Středisko ekologické výchovy hl.m. Prahy
kontakt:

info@toulcuvdvur.cz 

neděle 24. března 2024 08:30 - 16:00 - Praha 

[Životní prostředí,Volný čas,Vzdělávání] Přednášky a diskuse,Ostatní,Tábory, výlety a pobytové akce,Dílny a workshopy
Staňte se společně s námi ornitology. Téma se věnuje jak ptákům z našich krajin, tak i těm exotickým.
místo: U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7 Praha 7.
pořádají:  Zoologická zahrada hl. m. Prahy
kontakt:

pr@zoopraha.cz   Tel: +420 296 112 230

pondělí 25. března 2024 18:00 - 21:00 - Praha 

[Životní prostředí,Ostatní,Volný čas] Konference a semináře,Ostatní
Stěhujete se? Rekonstruujete? Neustále na něco nebo někoho narážíte? Máte pocit, že vlastně žádné „doma“ nemáte? Chcete přijít na to, proč to u vás doma nefunguje? Tak přijďte na seminář Udržitelné bytové kultury.
místo: DOK16, Hořejší nábřeží, 15000 Praha, Česko
pořádají:  DOK16
kontakt:

pondělí 25. března 2024 18:00 - Praha 

[Životní prostředí,Volný čas,Vzdělávání] Přednášky a diskuse
Paleontologická sekce Společnosti Národního muzea Vás zve na přednášku jarního přednáškového cyklu.
Vstup je zdarma.
místo: Národní muzeum, Václavské náměstí, Historická budova Národního muzea, přednáškový sál č. 104 Praha 1.
pořádají:  Národní muzeum
kontakt:

pondělí 25. března 2024 19:00 - Moravskoslezský kraj 

[Lidská a občanská práva] Přednášky a diskuse
Zuzana Ondomišiová, David Gardáš, Kateřina Procházková – debata o pokračování instituce dalajlamy a představení knihy Dalajlama a Havel.
místo: Centrum PANT, Čs. legií 22, Ostrava
pořádají:  MOST ProTibet, o.p.s.
kontakt:

Petr Ďásek petr@protibet.cz  Tel: +420603730272

úterý 26. března 2024 09:30 - 16:30 - Praha 

[Životní prostředí,vzdělávání] Konference a semináře
Seminář, jehož cílem je seznámení pedagogických pracovníků s mobilní aplikací iNaturalist.
místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
pořádají:  Národní muzeum
kontakt:

František Tymr frantisek.tymr@nm.cz  Tel: +420778532098

úterý 26. března 2024 17:45 - 19:45 - Praha 

[Životní prostředí] Přednášky a diskuse
Všechny příznivce hub a houbaření srdečně zveme na přednášku z jarního cyklu přednášek České mykologické společnosti.
místo: Belgická 29, učebna č. 9 ve druhém poschodí, Praha Střední škola obchodní.
pořádají:  Česká mykologická společnost
kontakt:

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 7 | Další


Nenalezena žádná zpráva
E c o n n e c t
Katalog odkazů Kormidlo.cz
Občanská společnost -
  návod k použití
Hra o Zemi
Dobrovolnictví
Globalizace
Kurdistán a Kurdové
  ZPRÁVY Z ECONNECTU
 Henry Now - Unikátní návrat nejvýznamnějších postav rockové avantgardy
 Čtvrtstoletí s Respect Festivalem - o víkendu se se bude konat největší svátek world music u nás
 Avantgardní kytarista Fred Frith přiveze do Prahy nové album Road
 Mise za návrat krále motýlů Apolla do Krkonoš právě začíná!
 Návrh Plánu transformace uhelných regionů nezajistí splnění vládního slibu konce uhlí 2033
 
  TISKOVÉ ZPRÁVY NA ECONNECTU
 Dejte chůzi šanci! Každý den 10 000 kroků
 Přírodní rezervace Kotvice dostává novou tvář. Začíná tu obnova rybníků a mokřadů
 Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
 Poloviční úrok a nízké splátky: výhodný úvěr k programu Oprav dům po babičce je na dosah
 Novinka ve fotovoltaice: Bude nová technologie WIT impulsem pro větší energetickou nezávislost českých zemědělců?
 
  KOMENTÁŘE NA ECONNECTU
 Výzva iniciativy Vraťte nám stát! ústavním činitelům ohledně návštěvy čínského prezidenta v Praze
 Prohlášení muslimských organizací v ČR k teroristickým útokům ve Francii
 Prohlášení protikorupčních iniciativ Vraťte nám stát! a Veřejnost proti korupci ke kauze „kancléře“ prezidenta republiky V. Mynáře
 Analýza: Evropské fondy nezajistí udržitelný rozvoj regionů
 Jak na kakaovou krizi? Férovou cenou pěstitelům!
 
  Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv do médií
Nadaci Partnerství děkujeme
za podporu naší činnosti
Tento projekt podpořila Nadace rozvoje občanské společnosti
z prostředků Evropské Unie v rámci programu Phare

© 2001-2008; webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit - Econnect