Radimský žil od konce 80. let 19. století ve Francii, od roku 1895 v Giverny u Vernonu, kde poznal Clauda Moneta. Právě pod jeho vlivem si osvojil impresionistickou malbu zcela v Monetových intencích. Po první světové válce se vrátil domů do Čech, na Pašinku u Kolína, kde se jeho zájem se stejnou intenzitou, s jakou se ve Francii věnoval řece Seině a krajině kolem Giverny, soustředil na obrazování řeky Labe a krajiny v Polabí.
Vstupné: 120,- / 60,- Kč
Kurátorská / Autorská prohlídka: čt 10. 11. v 17.00 (s Naděždou Blažíčkovou-Horovou)
Otevřeno Út - Ne.
|